Międzynarodowy Dzień Muzeów

18 maja przypada Międzynarodowy Dzień Muzeów, zwany również Dniem Muzealnika. Święto ustanowiła w 1977 roku działająca przy UNESCO Międzynarodowa Rada Muzeów.
W tym dniu dzieci z grupy „Pszczółki” odwiedziły dwie wystawy w Miejskim Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku.  Pierwsza wystawa to „Kosmiczny Zielnik” w Galerii Sztuki, będąca opowieścią o poszczególnych ziołach i ich zastosowaniu. Wystawa zrealizowana przy współpracy z Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie.
Druga wystawa organizowana przez MCKiS zawierała dwie propozycje: „Historia kinematografii”, na której dzieci zapoznały się z historią pułtuskiego kina. Obejrzały zabytkowe projektory z lat 30-tych XX wieku, kamery, przedwojenne czasopisma filmowe i ulotki. Drugą atrakcją była czasowa wystawa „Star Wars – kolekcja Mocy”. Prywatny zbiór Gwiezdno-Wojennych gadźetów składał się z filmów, komiksów, figurek, gier, plakatów i pamiątek kinowych. Wszystkie eksponaty wzbudziły ogromne zainteresowanie przedszkolaków.
Dziękujemy pani Paulinie i panu Arturowi za interesujące i ciekawe zajęcia muzealne.