Świąteczne pierniczki

3 grudnia 2021r. dzieci zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekły pyszne świąteczne pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki oraz zakładając fartuszki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne  a takze zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały sie do przcy - wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka. Efektem naszej przcy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Po przedszkolu zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych pierników, który wprawiał wszystkich w świąteczny nastrój. Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystapiły do ich dekorowania lukrowymi pisakami i barwnymi posypkami.